POTRZEBUJESZ POKOJU WYPEŁNIJ FORMULARZ REZERWACJIZAREZERWUJ TERAZ

Spa & Siłownia

Centrum Rekreacji i Odnowy Biologicznej Gracja to klub stworzony z myślą o wszystkich bardziej lub mniej aktywnych, ceniących sobie klubową atmosferę, niezwykły urok i energetyczny klimat. Zapewniamy bogatą ofertę zajęć zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.
Oferujemy najlepszy sprzęt wiodących firm oraz profesjonalną kadrę trenerów i instruktorów.

Pamiętaj!

„W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Wszystkich pasjonatów aktywnego trybu życia zapraszamy do naszego klubu, który otwarty jest każdego dnia w tygodniu!

 

 

 

Centrum Rekreacji i Odnowy Biologicznej GRACJA
ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego 20B
66-400 Gorzów Wlkp.
tel. 095 7202-815
lub 095 7204-311 wew. 208

 

 

Dlaczego warto u nas trenować:
– obszerny wybór sprzętu najwyższej jakości
– niezmienne i interesujące ceny
– przyjazna atmosfera
– profesjonalna opieka trenerska
– do dyspozycji od poniedziałku do piątku


Waga analizująca skład ciała

12141788_924328284314152_2962186806403815843_n

Od dzisiaj dostępna dla użytkowników siłowni Hotelu Gracja waga analizująca skład Ciała firmy Tanita

12088099_924328407647473_2646109098796072038_n

12112187_924328510980796_6639934595414506474_n

Odczyty:

 • masa ciała (kg)
 • zawartość tkanki tłuszczowej (%)
 • masa mięśniowa (kg)
 • całkowita zawartość wody w organizmie (%)
 • masa kości (kg)
 • wskaźnik BMI
 • DCI – dzienne zapotrzebowanie na kalorie
 • wiek metaboliczny
 • zawartość wisceralnej tkanki tłuszczowej

Dodatkowe odczyty:

dla poszczególnych fragmentów ciała (rąk, nóg, tułowia)

 • zawartość tkanki tłuszczowej (%)
 • masa mięśniowa (kg)

Opis wagi:

 • funkcja gość – jednorazowe użycie
 • funkcja tylko waga – bez wykonywania analizy ciała
 • funkcja przypomnienia – poprzednie odczyty do 6 miesięcy wstecz
 • funkcja auto-off
 • Data i godzina
 • funkcja atleta
 • duży wyświetlacz graficzny
 • pamięć pomiarów dla 4 osób z możliwością przeniesienia danych
  do komputera przy pomocy karty SD
  i analizy danych za pomocą programu Bodyvision.
 • Program Bodyvision umożliwia ustalenie celu (np. konkretna waga lub poziom tkanki tłuszczowej) oraz obserwację czy za pomocą stosowanej diety
  i ćwiczeń zbliżamy się naszych założeń (dane przedstawiane są na czytelnym wykresie).
 • zasilanie bateryjne 4 AA (załączony komplet baterii)
 • Ciężar własny wagi: 2,2 kg
 • Ciężar w opakowaniu: 3,0 kg
 • wymiary platformy wagowej ok. 32x30cm
 • wysokość platformy ok. 4cm
 • analizator składu ciała do do domowego użytku
SIŁOWNIA

DSC04665

UWAGA od 01.09.2017  siłownia i basen czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 22:00, a w soboty od 9:00 do 18:00.
Siłownia Gracja to bogato wyposażony klub w Gorzowie Wielkopolskim mieszczący się przy ul. Dąbrowskiego 20B. Od pierwszych dni działalności stawia na wysoką jakość i skuteczność świadczonych usług.
W obecnej chwili proponujemy Państwu ponad 70 przyrządów marki IMPULS II i OLIMP.

DSC04655
Siłownia wyposażona jest w sprzęt do treningu siłowego, a także w urządzenia do treningu fitness. Każdy zapisany klubowicz objęty jest opieką instruktora, który wytłumaczy jak poprawnie wykonywać ćwiczenia.
W czasie treningu bez przeszkód można konsultować się z trenerem.
siłownia 1 copy

Siłownia Gracja to także siłownia dla kobiet, oferujemy Paniom sprzęt do ćwiczeń oraz porady instruktora w zakresie odpowiedniej diety.
Na siłowni panuje przyjazna atmosfera, dzięki czemu treningi w Gracji stają się przyjemnością.

DSC04677

Serdecznie zapraszamy!

BASEN

Schwimmbad

Basen czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 14-22:00, a w soboty od 9:00 do 18:00.

UWAGA !!! od 16.08.2018r  basen czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 22:00, a w soboty od 9:00 do 18:00.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego basenu rekreacyjno-pływackiego o wymiarach 25 m x 13 m z torami pływackimi oraz biczami wodnymi i hydromasażami. Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek, relaks a także świetną zabawę. Na hali basenowej znajdują się liczne miejsca z hydromasażami. Charakteryzują się one wypływem strumienia wody o różnym ciśnieniu i intensywności. Są to między innymi parasole wodne i bicze wodne. Kąpiel ta przynosi efekt całkowitego odprężenia i oczyszczenia organizmu a ciepła woda uatrakcyjnia relaksującą kąpiel.

Nad bezpieczeństwem pływających czuwają doświadczeni ratownicy wodni.

UWAGA!!!
Basen dla dzieci od 4 roku życia.

Serdecznie zapraszamy.

KOMUNIKAT

 Informujemy, że woda na pływalni odpowiada wymaganiom mikrobiologicznym i fizykochemicznym określonym w rozporządzeniu ministra zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach.

Zbiorcza roczna ocena jakości wody w pływalni za okres sierpień – WERSJA PDF

FITNESS

fitnessFitness – są to ćwiczenia fizyczne, podczas których większość energii niezbędnej do wykonywania pracy mięśniowej powstaje w procesach tlenowych czyli aerobowych. Popularny aerobik jest rodzajem filozofii życiowej stylu bycia, mody na sprawność i sportową sylwetkę.
Aerobik to wspaniała forma aktywności fizycznej, świetnie wpływa na samopoczucie i oczywiście pomogą nam spalić zbędny tłuszcz, wzmocnią kondycję i ukształtują mięśnie.

Doświadczona i miła obsługa pomoże Ci wybrać zajęcia, tak aby jak najlepiej odpowiadały Twoim wymaganiom.

Serdecznie zapraszamy.

AQUA AEROBIK

AQUA AEROBIK – jest to forma wysiłku fizycznego zalecana dla wszystkich. Zarówno młodych aktywnych, jak i osób z nadwagą, kobiet w ciąży czy osób starszych. Poprzez siły wyporu jakie działają na zanurzone ciało czujemy się o wiele lżejsi. Dlatego wykonywane ćwiczenia nie powodują przeciążeń stawów. Są za to bezpieczne i bardzo skuteczne.

DSC_1520

Podczas zajęć w wodzie wykonuje się ćwiczenia o podobnych obciążeniach jak na siłowni przy znacznie mniejszym zmęczeniu. Aqua aerobik to trening dla każdego, niezależnie od wielu i kondycji fizycznej. To gimnastyka przyciągająca osoby, które ze względu na różne schorzenia i nadwagę nie mogą uczestniczyć w tradycyjnych zajęciach fitness.

Odciążony jest tu układ kostno stawowy, w związku z czym, jest to dobra forma dla osób, które chorują na osteoporozę, cierpią na nadciśnienie tętnicze lub mają problemy z kręgosłupem i stawami. Trening w wodzie ma dodatkowy plus jakim jest masaż.

Podczas ćwiczeń powstają w wodzie wiry, które delikatnie masują ciało. Pobudzane zostaje krążenie w powiększonych tkankach, które ułatwia usuwanie toksyn i spalanie tkanki tłuszczowej. Warto podkreślić, że uczestnicy tych zajęć nie muszą posiadać umiejętności pływackich. Nie oznacza to jednak, że w tym miejscu nie mogą ich nabyć.

DSC04414

Dzięki regularnym ćwiczeniom Aqua zyskujemy: – redukcję tkanki tłuszczowej, – wysmukłe sylwetki, – świetną kondycję fizyczną, – odciążenie stawów i kręgosłupa, – zwiększenie siły mięśni, – zwiększenie elastyczności mięśni ścięgien i wiązadeł, – zwiększenie ruchomości i zakresu ruchu w stawach. Zajęcia AQUA AEROBICU  odbywają się – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19:00, a we wtorki i czwartki o godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy.

 

SQUASH

DSC_1582
Squash – jest grą dla dwóch osób (istnieją także wersje dla czterech) i polega na naprzemiennym odbijaniu piłeczki o ścianę. Gra toczy się na specjalnym korcie, zamkniętym z czterech stron ścianami. Do gry używa się specjalnych rakiet, które mają wbudowane elementy tłumiące drgania, oraz czterech rodzajów piłek.

DSC_1590

Squash to dyscyplina pozornie łatwa, zlokalizowana na niewielkim korcie, ale taka, która jest w stanie rozruszać każdego człowieka i wycisnąć z niego ostatnie krople potu.
Jest to sport, który angażuje nasz intelekt oraz możliwość przewidywania i łączy to wszystko w geometrii przestrzennej.

DSC_1591

Serdecznie zapraszamy.

NOWOŚĆ – UGUL – NOWOŚĆ

IMG_0060 kopiaKabina UGUL do ćwiczeń i zawieszeń przeznaczona jest do kinezyterapii indywidualnej oraz ćwiczeń rehabilitacyjnych. Pozwala terapeucie na:

 • – wykonywanie kompleksowych zajęć z ćwiczącym
 • – możliwość stosowania zawieszeń całkowitych, ćwiczeń czynnych w odciążeniu oraz czynnych oraz czynnych z oporem i z zastosowaniem systemu bloczkowo – ciężarkowego.

 

Ćwiczenia w kabinie UGUL mają szerokie zastosowanie w usprawnieniu ruchowym po zabiegach chirurgicznych, schorzeniach ortopedycznych, neurologicznych i reumatoidalnych.

Cele ćwiczeń w kabinie:

 • – zapobieganie powstawaniu przykurczów
 • – zwiększanie możliwości siłowe oraz ruchomość stawów
 • – obciążanie powierzchni stawowej kręgów szyjnych
 • – przeciwdziałanie zanikom mięśniowym.
MASAŻE

masaż 2Życie na wysokich obrotach i praca w ciągłym stresie budzą potrzebę rekompensującej ucieczki w celu rozładowania napięć dnia codziennego.

Dlatego Centrum Spa &Gracja jest wspaniałym miejscem na wypoczynek,relaks i regenerację sił.Przeniesie ona Państwa w świat ciszy i relaksu,wypoczynku „bez pośpiechu′′ w ciepłej atmosferze.W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wachlarz zabiegów mających na celu relaksację,regenerację organizmu,pielęgnację ciała,odmładzanie,poprawę kondycji oraz modelowanie sylwetki.

Serdecznie zapraszamy.

JACUZZI

jacuzziJacuzzi – to oaza spokoju, centrum rehabilitacji, miejsce relaksu i odprężenia, regeneracji sił i pełnego wypoczynku. Jacuzzi ma zbawienny wpływ na nasz umysł i likwidację uczucia napięcia, niepokoju czy depresji. Podczas relaksu w jacuzzi wytwarzane endorfiny zmniejszają uczucie bólu i pozwalają na uzyskanie efektu całkowitego odprężenia i uczucie dobrego nastroju.
Masaż w gorącej wodzie intensyfikuje krążenie krwi i szybkie odbieranie kwasu mlekowego z tkanek mięśniowych, a tym samym swobodniejsze ruchy.

Zmęczenie i ból ustępuje dając Twojemu ciału uczucie pełnej rehabilitacji. Ćwicząc bolące stawy w gorącej wodzie, mięśnie stają się bardziej rozciągliwe, natomiast ból zmniejsza się.
Dzięki temu możecie poruszać się z wielką swobodą nawet podczas wykonywania codziennych czynności. Kojąca woda i silny masaż umożliwia organizmowi uspokojenie się i wyciszenie, co jest podstawowym warunkiem dobrego snu.

Serdecznie zapraszamy.

AEROBIK – TAE – BO

tao

 

 

 

 

 

 

Hotel „Gracja” zaprasza na zajęcia z TAE-BO Aerobicu
we wtorki i czwartki o godz. 18:00.

Zajęcia prowadzi Mistrz i medalista Mistrzostw Polski,
instruktor boksu i kick-boxingu, instruktor nowoczesnych metod gimnastycznych mgr Grzegorz Stefanowski.

 

 

BOKS

boks

 

 

 

 

 

Hotel „Gracja” zaprasza na zajęcia z boksu i kick-boxingu jak thay-boxingu w każdy wtorek i czwartek o godz. 17:00
Zajęcia prowadzi mistrz i medalista Mistrzostw Polski, instruktor boksu i kick-boxingu,
instruktor nowoczesnych metod gimnastycznych mgr Grzegorz Stefanowski.

 

SPINNING

spinning copySpinning – jest obecnie jedną z najbardziej rozwijających się form fitness. Zajęcia te uzyskały rzeszę zwolenników. Dzięki swoim nieskomplikowanym ruchom może je wykonywać każdy bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia czy stopień wytrenowania. Spinning jest nietypowym rodzajem zajęć fitness. Jest to zdecydowanie więcej niż tylko zwykła jazda na rowerze na sali treningowej. Spinning jest rytmiczną jazdą na rowerku stacjonarnym podczas muzyki, przy wskazówkach instruktora. Prawidłowo przeprowadzony trening zawsze składa się z rozgrzewki, treningu właściwego i stretchingu. Rower oparty jest na stabilnym stelażu, a jego budowa pozwala na kontrolowanie poziomu wysiłku. Jest to forma ruchu bezpieczna a zarazem intensywna. Ćwiczenia poprawiają wydolność serca i układu krążenia bez zbędnego obciążania stawów i więzadeł. Zgodnie z założeniami twórcy spinning jest programem kolarstwa salowego, łączącym zajęcia w grupie z profesjonalną kadrą instruktorską i podkładem muzycznym.

Główne korzyści stosowania systematycznej jazdy na rowerach: * poprawa wytrzymałości, * wzmocnienie układu kostnego, * zmniejszenie tkanki tłuszczowej, * zapobieganie osteoporozie, * zapobieganie chorobie wieńcowej, * utrata zbędnych kilogramów, * poprawa jędrności skóry, * zwiększenie wydolności układu krążenia, * wyrzeźbienie mięśni łydek, pośladków i ud, * polepszenie kondycji.

Podczas około godzinnych zajęć spalamy nawet do 1000 kcal, dzięki temu systematyczne treningi wzmacniają proces odchudzania. Jazda na rowerze również nie obciąża tak bardzo stawów, dlatego technika ta jest odpowiednia też dla osób otyłych.

Każda lekcje spinningu powinny kończyć się ćwiczeniami rozciągającymi. Dzięki temu podwyższone tętno po wysiłku powróci spokojnie do wartości spoczynkowej.
Zajęcia spinningu prowadzi Grzegorz Stefanowski: – w poniedziałki o godzinie 20:00 połączone zajęcia spinningu z cross boxingiem.

Serdecznie zapraszamy.